Polityka jakości


tematyka: usługi, biznes, szkolenia, zarządzanie jakością, iso

Dzięki stosownym kontrolom sprawdza się zarówno metody wytwarzania towarów, jak i ochrona pracowników podczas wykonywania różnych czynności.

Z racji podnoszenia kontroli nad działaniem danej firmy coraz częściej stosuje się różnego typu systemy zarządzania jakością. Co więcej, system zarządzania jakością ”pracuje” również nad tym, aby kontrolowana firma nie ingerowała za mocno w środowisko, czyli trzyma pieczę nad tym, aby nie przekraczała specjalnych norm zanieczyszczenia środowiska. W tym celu wprowadza się odpowiednio dobrany system zarządzania środowiskowego.

Dla każdego przedsiębiorcy bardzo ważna powinna być taka kwestia jak bezpieczeństwo, każdego z jego zatrudnionych jak i produktów czy usług. Prowadzenie własnej firmy nie sprowadza się tylko i wyłącznie do tego, by zdobyć jak największą ilość profitów.

Z doświadczenia wiemy, że niektóre przedsiębiorstwa przykładają większą wagę do jakości swoich produktów, a drugie stawiają bardziej na ilość, aniżeli na jakość. Jak możemy odróżnić te pierwsze od tych drugich? Jest to możliwe dzięki temu, że wymyślono taką czynność jak certyfikacja wyrobów. Dla potencjalnego konsumenta istotne jest to, czy produkty jakie kupuje od danego przedsiębiorcy, czy usługi z jakich korzysta, są przebadane i przeszły różne kontrole, przez co są całkowicie bezpieczne dla konsumenta.

W sytuacji kiedy określony wyrób lub dana usługa spełnia określone standardy, dzięki czemu jest bezpieczna zarówno dla konsumenta i/lub dla środowiska – dostaje specjalne oznaczenie takie jak certyfikat ISO. W czasach gdy przemysł powiększył się na tak szeroką skalę, a społeczeństwa stały się typowymi społeczeństwami konsumpcyjnymi, wręcz niezbędne stało się oznaczanie produktów i usług pod kątem ich jakości. Typowy konsument nie umie sam dokonać tego typu analizy, dlatego też wprowadzono certyfikaty ISO, aby mógł on błyskawicznie odróżnić towary przebadane, od tych nieprzebadanych przez różne jednostki zajmujące się takim działaniem jak zarządzanie jakością.

Jako konsumenta powinien zainteresować taki certyfikat jak HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points), którego misją jest kontrolowanie żywności oraz procesów jej produkcji i przetwarzania. Ten certyfikat opiera się na siedmiu naczelnych zasadach, dzięki którym można w pełni stwierdzić bezpieczeństwo i różnego typu normy jakości wobec określonych wyrobów spożywczych. Identyczną misję posiada certyfikat ISO 22000, którego funkcjonowanie opiera się na podstawie czterech głównych zasad. Kontrolowanie tych elementów daje bezpieczeństwo na przestrzeni całego łańcucha żywnościowego. Z kolei certyfikat ISO 14001 został stworzony do sprawdzania procesów produkcji pod kątem zanieczyszczenia przyrody. W naszym kraju, jak i na całym świecie funkcjonuje wiele firm, które zajmują się profesjonalnym wprowadzaniem różnych norm jakości do różnego typu przedsiębiorstw.

Galeria zdjęć:
usługi
biznes
szkolenia
zarządzanie jakością
iso
Dodany przez Ireneusz Danielczak | 2012/12/11

W sobotę sklepy będą zamknięte. Powodem Święto Trzech Króli

Planujecie duże zakupy na ten weekend? Zapominalskim przypominamy - jutro zamknięte będą supermarkety, hipermarkety, galerie handlowe oraz inne sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę. Powodem był Święto Trzech Król...

Podobne artykuły

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 lipiec 2015 marzec 2015 grudzień 2012 październik 2012