Metody technologiczne


tematyka: czyszczenie hydrodynamiczne, piaskowanie i sodowanie

Czyszczenie hydrodynamiczne jest metodą, która polega na użyciu strumienia zimnej lub gorącej wody.

Do tego, przeznaczone są specjalne dysze, na przykład wirujące, płaskie lub punktowe. Czyszczenie hydrodynamiczne posiada wiele zalet. Woda doskonale domywa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni, na przykład siarczki lub chlorki. 
Jest to niezwykle istotne, aby pozbyć się tych właśnie związków przed malowaniem, ponieważ gdyby się tego nie zrobiło, mogłoby dojść do korozji. Woda pod ciśnieniem również rewelacyjnie sobie radzi z powierzchniami chropowatymi, takimi jak: cegła, kamień, tynk lub beton. W tym przypadku czyszczenie hydrodynamiczne zdecydowanie lepiej się sprawdza niż standardowe czyszczenie mechaniczne. Są sytuacje, w których zbyt duże ciśnienie i zbyt duża ilość wody może spowodować odwrotny skutek, czyli uszkodzenie nawierzchni. 
Metoda hydrodynamiczna i tutaj znajduje rozwiązanie, w postaci czyszczenia niskociśnieniowego. Są również inne metody czyszczenia powierzchni, takie jak piaskowanie i sodowanie. Oba rozwiązania różnią się od siebie. Sodowanie to wyrzucenie czyściwa zmieszanego z powietrzem z dużą prędkością. Metoda ta jest bezpieczna dla powierzchni, ponieważ nie przegrzewa jej ani nie uszkadza, za to dokładnie ją czyści. 
Piaskowanie to czyszczenie nawierzchni materiałem ściernym. Do tej metody mogą posłużyć następujące materiały: metal, szkło, suchy lód lub szlaka miedziowa. Piaskowanie może zostać wykonane jedynie przez osoby, które przestrzegają zasad BHP. Jest to niezwykle istotne, ponieważ metoda ta, gdy jest wykonywana w niewłaściwy sposób, może doprowadzić do chorób pylicznych.
Więcej informacji https://czyszczeniatechniczne.eu/czyszczenie-linii-produkcyjnych-i-ciagow-technologicznych/

Galeria zdjęć:
czyszczenie hydrodynamiczne
piaskowanie i sodowanie
Dodany przez Mikołaj Karpiński | 2017/11/15

Behawioralna biometria zastąpi hasła

W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników....

Podobne artykuły

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 lipiec 2015 marzec 2015 grudzień 2012 październik 2012