Lutowanie w produkcji podzespołów elektronicznych


tematyka: zaawansowane techniki lutowania, produkcja podzespołów elektronicznych, lutowanie elementów SMD

Rozwój elektroniki i postępująca miniaturyzacja, wymusiła na producentach elementów SMD opracowanie nowych, dokładniejszych sposobów lutowania.

Pracownicy produkcyjni otrzymują płytki pokryte laminatem, na których przygotowane są już otwory do osadzenia tranzystorów, oporników, układów scalonych czy kondensatorów. Podstawowym sposobem ich zespalania z płytkami jest podgrzewanie miejsc połączeń przy użyciu gorącego powietrza i niewielkich kuleczek cyny. Duże zagęszczenie elementów na niewielkim obszarze, pociągnęło za sobą znaczące zmiany w technologii produkcji w oparciu o zaawansowane techniki lutowania.
Obecnie przywiązuje się dużą wagę do zakresu temperatury, w jakim pracuje stacja lutownicza. Przyjmuje się, że podczas pracy nie powinna generować temperatury większej niż 420 stopni Celsjusza. Dobrej klasy stacje lutownicze są wyposażone w liczne groty, które ułatwiają zespalanie w zależności od rodzaju montowanych części. Lutowanie elementów SMD rozpoczynamy od przemycia płytek izopropanolem, którego właściwości pozwalają na usunięcie resztek lutowia czy topnika. Zasadnym działaniem jest również zastosowanie kontaktu WL, który skutecznie odtłuszcza płytkę. Po zespoleniu używa się natomiast kontaktu LR, likwidującego resztki topnika. Produkcja podzespołów elektronicznych jest wyjątkowo specyficzna i w znaczący sposób różni się od innych branż przemysłu. 
Pracownicy produkcyjni są wyposażeni w fartuchy antyelektrostatyczne, bransoletki uziemiające i specjalne obuwie chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Dlaczego jest to tak ważne? Układy scalone można uszkodzić w niezauważalny dla ludzkiego oka sposób. Zetknięcie elementu z ładunkiem elektrostatycznym prowadzi bowiem do jego trwałego zniszczenia. Narzędziami ułatwiającymi uniknięcie uszkodzeń są pęsety i chwytaki. Więcej o montażu elementów smd na stronie http://www.eprom-lublin.pl/lutowanie-na-fali

Galeria zdjęć:
zaawansowane techniki lutowania
produkcja podzespołów elektronicznych
lutowanie elementów SMD
Dodany przez Katarzyna Bugajska | 2017/12/30

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...

Podobne artykuły

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

rss icon Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 lipiec 2015 marzec 2015 grudzień 2012 październik 2012