Cięcie wodą a jego niezwykła precyzja


tematyka: naprawa pomp i sprężarek, cięcie laserowe, cięcie wodą

Obróbka strumieniowo-ścierna, obróbka hydro-ścierna, obróbka wodno-ścierna, obróbka hydro-abrazyjna, abrasive WATERJET to synonimy związane z najnowszej generacji technologią, polegającą na cięciu różnego typu materiałów.
Cięcie wodą, cięcie laserowe wykonuje się za pomocą strumienia wody charakteryzującego się ekstremalnie wysokim ciśnieniem. Grubość ciętego materiału nie powinna przekraczać stu dziewięćdziesięciu pięciu milimetrów. Do obróbki wybranych elementów niezbędne jest posiadanie stołu, którego wymiary są ściśle określone i wynoszą cztery metry na dwa metry. Może on być wykorzystywany w dwojaki sposób – albo do obróbki bardzo dużych elementów, albo do wycinania kilku mniejszych wzorów jednocześnie. 
Na czym polega innowacyjna technologia WATERJET? Wykorzystując technologię WATERJET, można precyzyjnie ciąć różnorodne materiały, takie jak kamień naturalny, szkło, metale, drewna czy tworzywa sztuczne – nie sposób wymienić wszystkich surowców. Obróbkę hydro-abrazyjną obrazowo można zestawić z rozpędzonym pociągiem, ponieważ prędkość napędzanego wodą ścierniwa jest zbliżona do prędkości dźwięku i wynosi około trzystu czterdziestu metrów na sekundę.  WATERJET jest wyjątkową technologią, znacznie lepszą od innych metod cięcia. Z czego to wynika? Z precyzji działania, przy czym ani za pomocą lasera, ani dzięki zastosowaniu cięcia plazmą nie udałoby się przeciąć tak grubych materiałów, z którymi WATERJET doskonale sobie radzi. Naprawa pomp i sprężarek to kompleksowa usługa, która polega na przykład na wymianie, takich akcesoriów jak wentylatory, wirniki, łożyska, oleje czy uszczelki.
Więcej o cięciu wodą

Galeria zdjęć:
naprawa pomp i sprężarek
cięcie laserowe
cięcie wodą
Dodany przez Mikołaj Karpiński | 2017/12/07

Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG na kom...

Podobne artykuły

rss icon Podatkowe uszczelki: Fiskus kupi puste faktury, aby wyłapywać lewe koszty

Projekt przepisów, który umożliwi fiskusowi kupowanie pustych faktur, był gotowy. Z nowego prawa urzędnicy skorzystają zapewne dopiero na drugiej połowie roku.

rss icon "Coradia iLint" - pierwszy na świecie pociąg na wodorowe ogniwa paliwowe

"Coradia iLint" może zrewolucjonizować regionalne przewozy pasażerskie nie tylko na Niemczech. Ten pierwszy na świecie niskopodłogowy pociąg regionalny nie powoduje emisji CO2 był wyjątkowo cichy podczas jazdy.

rss icon Uber eliminuje z rynku taksówkarzy - sklepy wyciągają wnioski

Sklepy wyciągają wnioski z tego, jak Uber eliminuje z rynku taksówkarzy. Wkrótce wprowadzą dostawy społeczne.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2017 listopad 2017 październik 2017 sierpień 2017 lipiec 2017 lipiec 2015 marzec 2015 grudzień 2012 październik 2012